Prospekt emisyjny spółki już jest w nadzorze

Giełda Praw Majątkowych Vindexus, warszawska firma windykacyjna, chce z początkiem przyszłego roku zadebiutować na dużym parkiecie. Prospekt emisyjny spółki trafił właśnie do Komisji Nadzoru Finansowego. Na warszawską giełdę wprowadzi firmę dom maklerski IDM S.A. – Zdecydowaliśmy się na pozyskanie kapitału w drodze emisji publicznej, aby zwiększyć skalę naszej działalności i pomnożyć zyski – twierdzi Jerzy Kulesza, prezes Vindexusa.

Spółka zajmuje się windykacją wierzytelności masowych i gospodarczych. Model biznesowy Vindexusa polega na zakupie pakietów wierzytelności oraz dochodzeniu ich zapłaty we własnym zakresie. W ubiegłym roku firma zarobiła na czysto 1,7 mln zł. Osiągając przychody w wysokości 5 mln złotych.

Branża windykacyjna nie ma na razie licznej reprezentacji na polskiej giełdzie. Na parkiecie są tylko trzy spółki: Cash Flow, Best oraz niedawny debiutant Kredyt Inkaso. Na GPW, ale przez NewConnect wybiera się również inny indykator – firma Pragma Inkaso. Jego debiutu możemy spodziewać się jeszcze pod koniec tego roku.
 
Źródło:
Parkiet, 2007-11-10

Oddzwonimy do Ciebie