Z pomocą dla Parafii w Wesołej

Warszawa, dn. 20.06.2019 r.

Z pomocą dla Parafii w Wesołej


Występy artystyczne, rodzinne konkursy, atrakcje dla najmłodszych, a nawet loteria fantowa – tak wyglądał doroczny festyn, zorganizowany przez Parafię Rzymskokatolicką p.w. Św. Brata Alberta  w Warszawie. Jednym z partnerów wydarzenia, które w tym roku odbyło się 20-go czerwca, była Giełda Praw Majątkowych „Vindexus” S.A.

Tegoroczny festyn był wyjątkowy, bo organizowany w uroczystość Bożego Ciała,  w jubileuszowym roku 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski, jak również wspomnienia patrona Parafii w Wesołej Zielonej –  Św. Brata Alberta (jałmużnika, patrioty i powstańca). Stąd też moc atrakcji – m.in. występy laureatów polskiej edycji programu „Mam Talent”, koncert Kapeli Podwórkowej z Targówka, „Miasteczko Zabaw dla Dzieci”, aukcja wartościowych przedmiotów czy liczne konkursy. Na uczestników imprezy czekała także domowa grochówka.  
Festyn miał charakter edukacyjno-integracyjny. Wzięli w nim udział nie tylko mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Wesoła, ale także sąsiednich dzielnic, dzieci, młodzież, a także kombatanci, osoby niepełnosprawne i seniorzy.

- Ciekawe inicjatywy, zwłaszcza tak ważne dla życia społeczności lokalnej , jak ten festyn, zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie – mówi Jan Kuchno, Prezes GPM „Vindexus” S.A.

Z kolei ks. Maciej Chibowski, proboszcz Parafii Św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej, w piśmie  skierowanym do naszej firmy, dziękując za wsparcie przy organizacji festynu, przytacza znany cytat: Gdyby kropla powiedziała:  „Nie jestem potrzebna, nie byłoby oceanu”.

Podziekowania.pdf

Oddzwonimy do Ciebie