Nowe miejsce w sieci: blog Prezesa Jana Kuchno

Nowe miejsce w sieci: blog Prezesa Jana Kuchno Ta wiadomość z pewnością zelektryzuje wszystkich pasjonatów historii: w sieci pojawiło się nowe miejsce, w którym będzie o niej sporo. Subiektywnie i z rozmachem. Mowa o blogu www.ztekiprezesa.pl, którego autorem jest Jan Kuchno - Prezes GPM „Vindexus”.

-Ci, którzy mnie znają wiedzą, że gdybym nie czuł potrzeby prowadzenia firmy, zapewne zostałbym historykiem i napisałbym książkę poświęconą dziejom naszej ojczyzny, zwłaszcza tym mniej znanym lub celowo zapomnianym. Historia to bez dwóch zdań moja wielka pasja. Stąd – pomysł na tego bloga – mówi Jan Kuchno.

- Inspiracją są oczywiście dzieje Polski i świata, ale także historia moich przodków. Proszę sobie wyobrazić, że najstarsze zdjęcie w rodzinnym albumie ma 130 lat! Z pewnością często będę wracał w tekstach do mojego ulubionego okresu w dziejach Polski, czyli średniowiecza. Za arcyciekawe uważam zwłaszcza panowanie dynastii Piastów, czyli jedynej rdzennie polskiej dynastii. I do tego tajemniczej, gdyż nie ma przesadnie wielu dokumentów z czasów jej rządów - opowiada Prezes GPM „Vindexus”.

Nazwa bloga - www.ztekiprezesa.pl - nawiązuje do słynnej Teki Stańczyka, czyli pamfletu politycznego drukowanego przez Przegląd Polski w 1869 roku.

Pierwszy wpis, opublikowany 1 września 2019 roku, poświęcony jest 80. rocznicy ataku III Rzeszy na Polskę. Nowe teksty będą się ukazywać średnio raz w miesiącu.

 Drukuj
Oddzwonimy do Ciebie